Eğitim

Dünyalı Gençlik Bilgi Yarışması Finali

Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Nedret Cinemre’nin yaptığı Dünyalı Gençlik Yarışması’nda Özel Antalya Koleji birinci olmuş, ikinciliği finaldeki rakibi Muratpaşa Lisesi öğrencileri kazanmıştır. Yarışma sonucunda kazanan okul müdürlerine plaketleri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bekir Kumbul tarafından takdim edilmiştir. Yarışmaya katılan iki okul öğrencilerine Eyilik Vakfı Başkanı Sevinç Eyilik tarafından Royal Resort Hotel’de hafta sonu tatili hediye edilmiş, ayrıca Kula Fabrikası tarafından çeşitli hediyeler verilmiştir.

Panel ve Belgesel

Eyilik Vakfı tarafından Cineplex Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Belgesel Film Haftası’nda paneller ve belgesel gösterimlerinin yanı sıra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 68. yıldönümü, Anayasa’nın kuruluşunun 41. yıldönümü nedeniyle konferanslar düzenlenmiştir.

Vakıf ayrıca  KA-DER’i desteklemek amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle 9 Mart 2004 tarihinde “Kadının Toplumdaki Yeri” ve  “2000’li Yıllarda Kadın ve İnsan Hakları” konulu panele ev sahipliği yapmış, söz konusu panele İ.Ü. Hukuk Fak. Öğr. Üyesi Prof. Dr. Berin Ergin, TRT Ankara TV program yapımcısı Nuran Bayer, İ.Ü. Hukuk Fak. Ceza Hukuku Öğr. Üyesi Doç. Dr. Adem Süzer ve Kadın Çalışmaları Uzmanı Narınç Ataman katılmıştır. Panel Cineplex Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca sosyal bilim uzmanı Kemal Haluk Cebe’nin konuşmacı olarak katıldığı Biyoenerji Konferansı ve kursu düzenlenmiştir.

2001-2021 Yılları Arasında Destek Verdiğimiz Aktiviteler

Eyilik Vakfı, Altı Nokta Körler Derneği ile ortaklaşa “Özürlüler Yasa Tasarısı”, “Özürlülerin Sorunları” ;  Antalya Türk Ocakları ile “Cumhuriyet ve Milli Varlığımız Türkçe”, “ Milli Meseleler ve Kıbrıs”, “Atatürk’ün Antalya’ya Gelişinin 75. Yıldönümü”; TÜRKAV Antalya Şubesi ile “Türk Dünyası ve Avrasya Gerçeği”; Türkiye KAMU-SEN Antalya Temsilciliği ile “Kamu Reformu Yasa Tasarısı” konferanslarını, Ulusal Düşünce Derneği ile Yerli Malı Haftası kutlamalarını gerçekleştirmiş ve Konyaaltı Lions Kulüp’ün çeşitli aktivitelerine destek vermiştir.

Vakıf ayrıca 1.Antalya Resim Festivali’nin duvar resmi etkinliğine duvar tahsis ederek ve 2. Antalya Resim Festivali’nin “Genç Türk Ressamlarından Bir Kesit” sergisine ev sahipliği yaparak destek vermiştir.

Vakıf, Kemal Haluk Cebe tarafından “Biyoenerji Konferansı” ve şehit aileleri yararına Yaşar Yazıcıoğlu tarafından “Kuşatılan Türkiye” konulu konferansa ev sahipliği yapmıştır.

Eyilik Vakfı Antalya yerel kanalı ETV işbirliği ile değerli sanatçı ve ressam Esma Civciv’in öncülüğünde sanat ve kültürü destekleyen Resme Davet programının çekimlerine katkıda bulunmuştur.

Vakıf Patara kazı merkezinde yapılan arkeolojik araştırmalarda çalışan ekibe destek olmuştur. 

Ayrıca Antalya Akdeniz Üniversitesi Konservatuvarı’na da birçok katkı sağlanmıştır.