EYİLİK EĞİTİM, SANAT, KÜLTÜR, TANITIM VE BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR VAKFI AKTİVİTE PROGRAMI

8 Mart 2020
Troya 9 Kat, 9 Renk, 9 Zaman Proje Sergisi

2022 – 2024
Toroslarda Yedi Renk Yedi Zaman Projesi

2019 – 2023
Anadolu Truva 9 Kat, 9 Renk, 9 Zaman Projesi

2018 – 2013

Şehri Nuh Projesi

03.06. 2005           

TEMA VAKFI 10. yıl Toplantısı Eyilik Vakfı Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantı oldukça kalabalıktı. Türkiye Çöl Olmasın sloganı ile yola çıkan Tema Vakfı onuncu yıla ulaşmanın mutluluğunu yaşadı.Toplantıya konuşmacı olarak katılan haberci Çoşkun ARAL ögrenci ve doğa sevenlerin sorularını cevapladı.

12.05.2005

ÇOBAN RESSAMDAN Resim Sergisi Korkutelin’de çobanlık yapan ressam SİNAN DEMİR, orta okulda resimle ilgilenmeye başladı. Doğa sevgisi onu sanatla buluşturdu. Sponsor aradığı haberi gazetelerde çıkınca Eyilik Vakfı Başkanı Sevinç eyilik ona destek olarak sahip çıktı.Resme olan sevgisi nedeniyle Resim öğretmeni olabilmek için açık öğretim lisede okul hayatına devam eden çoban ressam klasik müzik eşliğinde çok güzel eserler ortaya koyarak 40 dan fazla yağlıboya esere imzasını attı. Yoğun bir sanatsever topluluğunun katıldığı sergi büyük ilgi gördü.Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği Dünya Başkanı Ümran Baradan tarafından düzenlenen 23. Baradan Dünya Çocuk yarışmasına katılan sanatçı Dünya 3.sü olarak bronz madalya aldı ve IWSA Awards ödülüne layık  görüldü. Daha sonra  Açık Öğretim Lisesinin Cumhuriyetin 80. yıl kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim yarışmasına katılarak Türkiye 1. si oldu. Bu sanatçının ilk kişisel sergisidir

27.04.2005 – 06.05.2005                                      

Perihan HIZIR – Ayşe ÖZDEN  Resim Sergisi Akdeniz Ünv. Güzel Sanatlar Ünv. Mezunu genç ressamların sergisi kalabalık bir sanatsever topluluğu tarafından beğeniyle izlendi.

 

10.03.2005

PANEL Ka-der (Kadın adayları destekleme ve Eğitme derneği ) düzenlediği 08 mart Kadınlar Günü nedeni ile,Eyilik

Vakfının ev sahipliğini yaptığı KADIN VE SİYASET”konulu panele konuşmacı olarak, Ak parti-Zehra Alan-DYP/Kadın Kol.Bşk.bengü

Özlü,CHP-Kad.Kol.Bşk.Meral Kaya,Ka-Der Der.Bşk.Sevinç Eyilik,Ka-der Yön.Kur.Üy.Serap Sevük, Baro Bşk. Av.Zeki

Durmaz,Muratpaşa Bel.Bşk.Eşi-Dlek Evcilmen panelist olarak katılmışlardır.

08.03.2005                                                           

Dünya Kadınlar günü dolayısı ile karma sergi

KA-DER  in düzenlemiş olduğu serginin organizasyonunu Eyilik Vakfı üstlenmiştirSergiye katılan sanatçılar.İclal Dağlı,Birsen Yıldır arıkman,Berna Özdemir,Yurdagül Uğur,Süreyya Turan,Mukadder Öztürk,Belma Yelekoğlu,Zuhal Özgen,Demet Selek,Öznur Gaydanoğlu,Filiz Peker,Gül altın,Öznur Ender,Hacer Besler,Ftoş Özkan, Hepşen Öncül,Arzu Toplu Işık,Alla Legunova,Saadet Başsürücü,Ferhen Sümer, NilgülTosunkara(Kitre Bebek).Yoğun ilgi gören sergi 10 gün devam etti.

19.11 .2004-26.11.2004                                       

 İBRAHİM Ünay Resim sergisi(Suluboya)

Eyilik Vakfını yeni sezona Ressam Öğretmen İbrahim Ünay’ın suluboya resim sergisine evsahipliği yapmıştır.Sergimize Antalyalı sanat severler ilgilsi yoğundu.1 hafta devam etmiştir

27-30 Ağustos 2004                            

Antalya 1. Street-Ball Basketbol Turnuvası

 

17.07.2004                                                            

Konferans

Anadolu gezisine çıkan Başbakanlık Eski Müsteşarı Yaşar Yazıcıoğlu, Eyilik Vakfının katkılarıyla, Şehit Aileleri yararına “Kuşatılan

Türkiye” konulu bir konferans verdi.

 

12.06.2004                                                            

Biyoenerji Konferansı ve Kursu

 

Konuşmacı olarak biyoenerji ve çin tıbbı üzerinde yüksek tahsil yapan sosyal bilimci Kemal Haluk Cebenin  katıldığı Konferansta, İş ve özel hayatımızda nasıl başarılı olacağımızı, stressiz mutlu bir hayatı nasıl yakalayacağımızı, kendi kendimize nasıl enerji verebileceğimizi öğrenebileceğimiz vurgulandı.  Konferansa ilgi yoğundu. Kursa katılmak isteyenler sıraya girdi. Toplam 10 saatte 3 gün 1. aşama eğitimi verildi. 10 ar gruplar halinde ilgi yoğundu.

01-11. 05. 2004                                                    

Muratpaşa Belediyesi-Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi nden ortak Sergi

Resim Öğretmeni Ayşegül SAĞIR ve Heykeltıraş Cüneyt ÇAĞLICAN’ın öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı serginin açılışını Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman EVCİLMEN ‘her yıl yüzlerce kursiyere kendi olanaklarıyla fırsat verdiklerini’ söyledi. Çok sayıda sanatseverin ziyaret ettiği sergi büyük ilgi gördü.

 

 

24-31. 05. 2004                                                    

Sanat Keyfi Atölyesinden El Sanatları Sergisi

Eyilik Vakfı Sanat Galerisinde Fatma Koçak Atölyesine kursiyer olarak katılan ev hanımları el emeği göz nuru eserlerini sanatseverlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.  Açılışını Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in yaptığı sergi yoğun ilgi gördü.

13-22.05.2004                                                      

Mini Defile ve El Sanatları sergisi

Yine Vakıflar haftası etkinlikleri içinde yer alan Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi öğrencilerinin hazırladığı ve sunduğu el işi giysilerden oluşan mini defile ve yine işlemeler, örtüler, tahta işleri, ev aksesuarlarının yer aldığı renki bir sergi izleyecilere sunuldu. Antalya protokolünün ve Milli Eğitim Müdürü Adnan Menderes Bulut’un da bulunduğu sergi basının da yoğun ilgisiyle karşılandı

11.05.2004                                                            

Konferans

Vakıflar Haftası nedeniyle Eyilik Vakfının organize ettiği Prof. Dr. Fahri IŞIK’ın konuşmacı olarak katıldığı “Avrupa Uygarlığı’nın Anadolu’da Doğuşu” konulu konferansımız AKM perge salonunda davetlilere sunuldu. Konferansa yoğun ilgi vardı. Türk Sanat Müziği Konseri Antalya Barosunun nostaljik müzik nameleri ile verdiği konser neşeli saatler keyifli saatler yaşattı. İlgi gene yoğundu.

21-30 .04. 2004                                                    

Sergi

İzmirli sanatçı  SUNAY ÖZEL’in ilk yağlıboya kişisel resim sergisini Eyilik Vakfı Art Gallery de açıldı. Uzun yıllar öğretmenlik yaptıktan sonra  emekli  olan sanatçı resim çalışmalarına başlamıştır. Ressam  Şeref Bigalı’nın öğrenc olan  Sunay Özel’in genellikle peyzaj ve naturmort çalışmalarının yer aldığı sergi büyük ilgi gördü. Açılışını Muratpaşa Bel.Bşk. Süleymen Evcilmen ve Ebru Türel yaptı. Çok sayıdaSanatçı ve sanatsever kokteyle katıldı.

15.04.2004                                                           

Sergi

Turizm Haftası kutlamaları içinde Milli Eğitim Müdürlüğü HALK EĞİTİM Merkezi El Sanatları sergisi Vakfımız işbirliği ile Eyilik Art Gallery de  Vali Yrd. Sn.Necdet Özeroğlu tarafından açılmıştır.  Takı ve seramik ürünleri davetliler tarafından ilgi görmüştür.İl Kültür ve Turizm Md. Mesut Akça, İl Milli Eğitim Md. Adnan Menderes Bulut, İl Milli Eğitim ve İl kültür müdürlüğü personeli ve kursiyerler katılmıştır.

19.03.2004                                                            

Konferans

Türkiye Kamusen Antalya İl Temsilciliğinin hazırladığı, Eyilik Vakfının katkılarıyla organize edilen Kamu Reformu Yasa Tasarısı konulu konferansı Türkiye Kamusen Genel Başkanı Sn. BİRCAN AKYILDIZ sundu. Türk Haber-sen Genel Başkanı İSMAİL KARADAVUT, Türk İma-sen Genel Başkanı NECATİ ALSANCAK, Türk Eğitim-sen Genel Başkanı ve Türk Kamu-sen’e bağlı Antalya sendikalarının Antalya Şube Başkanları ve basın mensupları katılmıştır.

09.03.2004                                                            

Dünya  Kadınlar Günü Panel-Resim Sergisi

İstanbul üniversitesi İnsan Hakları Merkezi, Ka-der(Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği)  Antalya Şubesi ve Eyilik Vakfı tarafından organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü panelinde oturum başkanlığını   Prof.Dr.Berrin Ergin (İst.Üniv.Hukuk Fak. Öğr. Üyesi), Nuran Bayar (TRT Ankara Tv Programcısı),  Doç.Dr.Adem Sözüer (İst.Üniv.Hukuk Fak.Ceza Hukuku Öğr.Üyesi) ve Narınç Ataman (Kadın Çalışmaları Uzmanı) katılırken açılış konuşmalarını Antalya Barosu Başkanı Zeki Durmaz ve Sevinç Eyilik  gerçekleştirildi.Panelde ülkemizde kadınların maruz kaldığı  aile içi şiddet, taciz, tecavüz gibi konuların yanı sıra Türk Ceza Yasasındaki kadınlarla ilgili yasalar ve bunların geliştirilmesi, kadının siyaset dünyasındaki yeri tartışıldı.Panelin ardından vakıf sergi salonunda kadın sanatçılara ait karma resim sergisi açılışı gerçekleştirildi.Sergide Koray Erkol, İclal Dağlı, Birsen Y.Arıkman, Belma Yelekoğlu, Yurdagül Uğur, Süreyya Turan, Arzu Varışık, Hamiyet Sarıkaya ve Ayşe Orhon’a ait yağlı boya eserler sergilendi.

06.03.2004                                                           

Konferans

Türk Ocakları Antalya Şubesi tarafından organizasyonu yapılan ve Eyilik Vakfı’nın desteğiyle, Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin  74. yıldönümü kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen konferansa konuşmacı olarak Prof.Dr.Ümit Özdağ ASAM (Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı katıldı.Türkiye’nin iç ve dış politika stratejilerinin ve Kıbrıs meselelerinin tartışıldığı konferansa ilgi yoğundu.Konferansın yanı sıra Atatürk’ün Antalya’ya geliş yıldönümü nedeniyle Eyilik Vakfı Sergi Salonunda Cemil Karababa Atatürk fotoğrafları sergisi   yeniden sanat severlerin beğenisine sunuldu.

01.03.2004                                                            

Konferans

Konyaaltı Lions Klub tarafından organizasyonu yapılan ve Eyilik Vakfı’nın destek verdiği ücretsiz çocuklarda göz hastalıkları konulu konferans Eyilik Vakfı Kültür Merkezinde  gerçekleştirildi.Konuşmacı olarak Dr.Yaşar Duranoğlu ’nun katıldığı konferansta çocuklarda doğumdan başlayan göz hastalıkları ve tedavileri hakkında barkovizyon eşliğinde bilgi verildi.

18-21.02.2004                                                      

Tiyatro

Ayder Derneği Ay ışığı Tiyatro Topluluğu tarafından organizasyonu yapılan ve Eyilik Vakfı tarafından desteklenen  gösteriler vakıf kültür merkezi tiyatro salonunda gerçekleştirildi. 18-19 Şubat’ta  Zafer Gecegörür’ ün yazdığı Yaşar Uz’un yönettiği Emret Komutanım adlı oyun sergilenirken, 20-21 Şubat’ta Ümit Ziya’nın yazıp yönettiği Kiracı adlı oyun izleyicilerin beğenisine sunuldu. Pek çok sanat severin katıldığı gösterilerin son  gününde katkılarından dolayı Eyilik Vakıf Başkanı Sevinç Eyilik plaket alırken, her iki oyunun oyuncuları ve yönetmenlerine de başarılarından ötürü plaket sunuldu.

30.01.2004                                                           

Konferans

TÜRKAV  Antalya Şubesi tarafından organizasyonu yapılan Eyilik Vakfı’nın destek verdiği konferansa konuşmacı olarak Eski Kültür Bakanı Sn. Namık Kemal Zeybek katıldı. Konferansın ana başlığını ‘ Yeni Dünya Düzeni, Türk Dünyası ve Avrasya Gerçeği’ oluştururken Türkiye ekonomisi ve AB sürecide tartışıldı.  

23.01.2004                                                           

EĞİTİM-SEN Geleneksel 4.Plastik Sanatlar Sergisi

EĞİTİM-SEN tarafından organize edilen Eyilik Vakfı’nın destek verdiği sergi vakıf kültür merkezi sergi salonunda gerçekleştirildi.4. gerçekleştirilen organizasyon kapsamındaki sergide sendika üyesi sanatçıların resim ve heykel ve fotoğrafları sergilenirken, açılışa Antalya’lı sanat severlerin yanı sıra pek çok eğitimcide katıldı.

13.01.2004                                                           

Tiyatro Gösterisi

Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Kursiyerleri tarafından hazırlanan , Eyilik Vakfı’nın destek verdiği ve ev sahipliği yaptığı 2 bölümlük ‘Yavru Kimin’ adlı çocuk oyunu galası Eyilik Vakfı Kültür Merkezinde  gerçekleştirildi.Oyununu izlemeye pek çok sanat severin yanı sıra okul müdürleri,  İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Menderes Bulut  ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Haydar Aksu katıldı.Oyunun yönetmeni Yavuz Atacan gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirtirken çocukların kültürel gelişimi açısından önemi büyük  olan böyle bir aktiviteye ev sahipliği yapan Eyilik Vakfı ’na da teşekkür etti.

13.12.2003                                            

Konferans

Türk Ocakları Antalya Şubesi tarafından organize edilen Eyilik Vakfı’nın ev sahipliği yaptığı konferansa konuşmacı olarak Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün katıldı. Temel Milli Meseleler konulu konferansta Kıbrıs sorunu ve Türkiye Ekonomisi  tartışıldı.

13.12.2003                                                            

Yerli Malı Haftası Programı

Ulusal Düşünce Derneği tarafından organize edilen Eyilik Vakfı’nın ev sahipliği yaptığı etkinlikte Cumhuriyet’in ilk yıllarında güç koşullara karşın ülke kalkınmasına önemli yeri olan yerli malı haftasını güncelleştirmek amacıyla hazırlanan programda slayt gösterisi ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan etkinlikte Ulusal Düşünce Derneği Başkanı Mehmet Tosun’da konuşma yaptı.Ayrıca Türkiye’de üretim yapan firmalar etkinliğe standları ile  katılarak firmaları hakkında  bilgi verdiler.

01.12.2003                                                            

rk Lions Göz sağlığı Programı Antalya Aktivitesi

Türk Lions Göz sağlığı Programı Antalya çalışması Eyilik Vakfı ev sahipliğinde Antalya Lions Klübleri ve Türk Diabet Cemiyeti tarafından gerçekleştirildi.Yapılan glokom ve diabet taramasına Halk Eğitim Merkezleri öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra yüzlerce  Antalya’lı faydalandı. Diabet taramasını Türk Diabet Cemiyeti Antalya Şubesi gerçekleştirirken, göz taramasını Göz Nuru Koruma Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi  doktorları tarafından yapıldı. Taramanın yanı sıra Eyilik Vakfı Konferans Salonunda konuya  ilişkin halkı bilgilendiren bir konferans düzenlendi.

20.11.2003                                                            

Ziraat Bankası Resim Sergisi

Eyilik Vakfı’nın ev sahipliğinde Ziraat Bankası’nın 140. kuruluş yıldönümü nedeniyle organize edilen sergide banka çalışan ve emekli personelinin eserleri sanat severlerin beğenisine sunuldu.6 sanatçının eserlerinin bulunduğu sergiyeil protokolünün yanı sıra banka camiasının da  katılım yüksekti.

10.11.2003                              

Cemil Karabab Atatürk Fotoğrafları Sergisi

Eyilik Vakfı tarafından Atatürk’ün ölümünün 65. yılı anısına organize edilen sergide ünlü  Teknik Ressam Cemil Karababa’ nın Atatürk fotoğrafları sanat severlerin beğenisine sunuldu.Bugüne kadar 46 devlet başkanı, kral ve prensin portrelerini yapmış olan sanatçı bu sergide bulunan tüm fotoğrafları Eyilik Vakfı’na hediye etmiştir.

28.10.2003                            

Cumhuriyetin 80.Yılı Kutlama Buluşması

Eyilik Vakfı tarafından   Antalya Devlet Opera ve Balesi katkılarıyla organize edilen kutlama buluşması saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Vakıf Başkanı Sevinç Eyilik  ve Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’ in konuşmalarıyla devam eden törende ayrıca Antalya Devlet Opera ve Bale Müdürü Mehmet Balkan’a da sanata verdiği katkılardan ötürü plaket verildi.Tören müzik dinletisiyle devam ederek 10.yıl marşının hep bir ağızdan söylenmesiyle son buldu.  

25.10.2003                                            

Konferans

Türk Ocakları Antalya Şubesi tarafından organize edilen ‘Cumhuriyet ve Milli Varlığımız Türkçe’ başlıklı konferans Eyilik Vakfı’nın desteğiyle Vakıf Kültür Merkezi Konferans Salonunda  gerçekleştirildi.Konferansa konuşmacı olarak Süleyman Demirel Üniversitesinden Prof. Dr. Bayram Kodaman ve  Akdeniz Üniversitesinden Prof. Dr. Fuat Bozkurt katılarak bilgi verdiler.Konferans sonunda dinleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan konuşmacılar ilgiden memnun olarak ayrıldılar.

22.10.2003                                                            

Ayten Dokuztuğ Dekoratif Resim Sergisi

Eyilik Vakfı tarafından organize edilen ve Vakıf Kültür Merkezi Sergi Salonunda açılan sergide sanatçının dekoratif resimleri  ve rölyef çalışmaları sanat severlerin beğenisine sunuldu.17 kişisel ve 5 karma sergisi bulunan sanatçı yağlı boya çalışmalarda yapmaktadır.

17.10.2003                                                            

Celil Kemalov Atölyesi Resim Sergisi

Eyilik Vakfı tarafından organize edilen sergi Kemer Belediyesi Kültür Salonunda sanat severlerle buluştu.Sergi de  Celil Kemalov’ un  yanı sıra atölyesinde ders alan sanatçılar  Eyilik Vakfı Müdürü İclal Dağlı ,Birsen Y. Arıkman ,Belma Yelekoğlu ,Yurdagül Uğur, Süreyya Turan , Esin Bilyay ‘ın eserleri de sergilendi.

08.10.2003                                                           

Tiyatro Gösterisi

Konyaaltı Lions Klüb tarafından Eyilik Vakfı’nın desteğiyle organize edilen trafik kurallarının öğrencilere öğretilmesini amaçlayan tiyatro gösterisi Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Sahnesinde gerçekleştirildi.Tiyatro gösterisini İlhami Tangut İlköğretim Okul öğrencileri ve spastik engelli çocuklar ücretsiz olarak izleme olanağı buldu.Gösteriye çok sayıda Lions Klüb yöneticisi katılırken Dünya Lions Gününde bu organizasyonun yapılmasının ve Eyilik Vakfı’nın da buna destek vermesinin ayrı bir önemi olduğunu ifade ettiler.

26.09 10.10. 2003                                             

Mehmet Latif Sağlam Resim Sergisi Korkuluklar 2

Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Sergi Salonunda gerçekleştirilen sergide Ressam Heykeltıraş Mehmet Latif Sağlam ‘ın çocukluğunun geçtiği Mardin tarlalarında gördüğü ve etkilendiği Korkulukları konu alan resimleri sanat severlerle buluştu.Halen daha öğretmenliğe devam eden sanatçı aynı zamanda da  ANSAN üyeliğini sürdürmekte.Sanat severlerin yoğun ilgi gösterdiği açılışta Ressam Mehmet Latif Sağlam Eyilik Vakfı‘nada  sanata, sanatçıya verdiği önem ve destekten ötürü teşekkür ederek sanatın kişinin kendisine ait bir dil olduğunu belirtti.

07.09.2003                                                            

Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şubesi Genel Kurul Toplantısı

Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şubesi tarafından organize edilen ve Eyilik Vakfı’nın Kültür Merkezi Salonunu ücretsiz tahsis ederek katkıda bulunduğu toplantıda dernek üyeleri  sorunlarını ve yaşadıkları zorlukları tartışarak hep birlikte çözümler aradılar. Toplantı Antalya Şube başkanı  seçiminin gerçekleştirilmesi için  dernek üyelerinin oy vermesi ile son bulurken üyeler ve yöneticiler Eyilik Vakfı‘nada  katkılarından, konuya hassasiyetinden dolayı  teşekkür ederek  salondan ayrıldılar.

04-20.09.2003       

Sergi – Genç Türk Ressamlardan Bir Kesit –  ( 2. Antalya Resim Festivali Kapsamında)

Antalya Büyükşehir Belediye  Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi organize edilen Antalya Resim Festivali kapsamında Eyilik Vakfı

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen sergi de genç kuşak ressamlardan eserler sanat severlerle buluştu.Antalya Büyükşehir Başkan

Vekili İbrahim Koç tarafından açılışı yapılan sergide yedi Türk ve bir yabancı ressamın eserleri yer aldı.

Sergiye katılan ressamların isimleri İrfan Önürmen, Temur Koran, Mustafa Horasan, Özgür Korkmazgil, Alp Tamer Ulukılıç, Saim

Erken, Atlan Çelen ve Antonio Cosentin’dir.

26-27.07.2003                                                      

Kafkasyadan Dans&Müzik

Kafkas Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen Eyilik Vakfı’nın desteklediği dans – müzik gösterisi 26 Temmuz ‘da Aspendos Antik Tiyatro’da ve 27 Temmuz ‘da Side Antik Tiyatro’da sergilendi. Kafkas Dernekleri Federasyon Başkanı Muhittin Ünal’ın  Eyilik Vakfı başta olmak üzere tüm katılımcı kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek başladığı konuşmasına Kafkas ‘yayı ve Kafkas halkını anlatarak nokta koydu. Kültür ve Turizm Bakanlığının  himayesinde gerçekleştirilen organizasyonu pek çok yerli ve yabancı turist ilgiyle izledi. Ridade – İstanbul ,Elbrus – Ankara ,Aşemez  – Kayseri ve Kafkasya Adigey Cumhuriyeti Uluslar arası müzik ve dans grubu İslamey ‘in  danslarıyla katıldığı gösteriye Doğan Özden ve Korosu ayrıca Adige Halk Şarkıları müzikleriyle katıldı.

12.07.2003                                                           

Magıc You-Ney Dans Gösterisi

Magıc Gösteri Sanatları  tarafından hazırlanan dans gösterisi Eyilik Vakfı’ nın  desteğiyle Antalya’ da  Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosunda sanat severlerle buluştu.Türkiye’nin kültürünü müzik, kostüm, dekor, ses, ışık düzeni ile birleştirerek dans ile anlatan grubun Sanat Yönetmenliğini  Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı Tamer Levent yapmaktadır.Gösterinin müzikleri 16 ülkeden 100 yakın müzisyen tarafından hazırlanırken 1800 parça kostüm ,68 mask ve 112 başlık kullanılmıştır.10 yöre eğitmeni ,4 branş öğretmeni tarafından hazırlanan gösteride 13 ayrı yöre dansı sergilenmektedir.27 kadın 28 erkek dansçıdan oluşan grup  Antalya’da kendilerine gösterilen ilgi ve destekten memnun olduklarını belirtiler.

28.06.2003                                                           

Devlet Opera ve Balesi  Yaz Konseri

Eyilik Vakfı ve Antalya Opera ve Balesi Opera-Bale Sanatları Ve Sevenler Derneği tarafından organize edilen konser Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Sahnesinde gerçekleştirildi. Şef Tolga Taviş yönetimindeki konserde W.A.Mozart  ‘dan Eine Kleine Nacht Musik , L.W.Beethoven ‘den Countre Dance ,P.I.Tschaikovsky ‘den Andante Cantabile  gibi pek çok ünlü esere yer verildi.Bir saat süren konser sanat severler tarafından ilgiyle karşılandı.

 

07.06.2003                                                           

Kore Ulusal Tiyatrosu Kral Uru Tiyatro Oyunu

Kore Cumhuriyeti Ulusal Tiyatrosunun hazırladığı Türkiye Devlet Tiyatroları tarafından organizasyonu yapılan Eyilik Vakfı’ nında desteklediği ‘Kral Uru’ adlı oyun Aspendos Antik Tiyatroda sahnelendi. William Shakespeare tarafından yazılan Kral Lear oyununun uyarlaması olan Kral Uru Aspendos Tiyatrosunun tarihi dokusu içerisinde pek çok yerli ve yabancı konuğun katılımıyla sahnelendi.

06.06.2003

İpek  Anaokulu Yıl Sonu Etkinliği

Eyilik Vakfı’nın desteğiyle İpek Çopur Anaokulu yıl sonu etkinlikleri Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Sahnesinde izleyenlerin beğenisine  sunuldu. Eyilik Vakıf Başkanı Sevinç Eyilik’ in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Bekir Kumbul ve Muratpaşa Belediye Başkanı Sn. Süleyman Evcilmen’ de hazır bulundu. Hazırlanan gösteride  anaokulu yetkilisi İpek Tülemen çocuklar için bu etkinliklerin önemini anlatırken Eyilik Vakıf Başkanı Sevinç Eyilik ‘de gençlerin ve çocukları her zaman destekçisi olacaklarını belirti. Gösteri çocukları hazırladıkları skeç ve şarkılarla son buldu.

04.06.2003                                                            

ICCA  Uluslararası Çocuk Kulübü ve Anaokulu Yıl Sonu Etkinliği

ICCA Uluslararası Anaokulu ve Çocuk Kulubü yıl sonu etkinliğini Eyilik Vakfının desteğiyle Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Sahnesinde sundu. Gösteride ICCA öğrencileri yaş gruplarına göre sahne alırken İngilizce-Almanca olarak hazırlanan skeçler ve şarkılar seyircilerden büyük beğeni kazandı. Gösteriyi hayranlıkla izleyen veliler Eyilik Vakfı’ nada verdiği destekten ötürü teşekkür ettiler.   

29.05.2003                                                            

Haunesis Korosu Konseri

Eyilik Vakfı ve Devlet Opera ve Balesi işbirliğiyle organize edilen konser Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşmiştir. Konser klasik müzik sevenler tarafından ilgiyle izlenirken sanatçılarda performanslarıyla beğeni kazanmışlardır. Konserde koro şefi Nikolay G.Merdzhanov  , şef yardımcısı Elif Uçkan ve piyanist Marvida Hüseyinova görev yapmıştır.

20.05.2003

Eronomi Şenliği Finali ve Bilgi Yarışması

Olimpos Rotary Kulübü tarafından organize edilen 2.Astronomi Şenliği kapsamında düzenlenen ve Eyilik Vakfı’nın  destek verdiği Bilgi Yarışması Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Turgut Reis İlköğretim Okulu, Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu ve Ahatlı İlköğretim Okulunun katıldığı yarışmayı Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu büyük başarıyla kazandı. Ayrıca şenlik kapsamında yapılan resim ve kompozisyon yarışmalarının finalistlerine ödülleri  verildi. Eyilik Vakfı Başkanı Sevinç Eyilik önümüzdeki yıl yapılacak olan Astronomi Şenliği için Olimpos Rotary Kulüb ile birlikte çalışma kararı aldıklarını ulusal ve uluslararası düzeyde bu organizasyona destek vereceklerini açıkladı.

 

17.05.2003                                                           

Dünyalı Gençlik Bilgi Yarışması Finali

Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Sinema Salonunda gerçekleştirilen Dünyalı Gençlik Yarışması finalini Sn. Nedret  Cinemre sundu. Yarışmayı Özel Antalya Koleji kazanırken finaldeki rakibi Muratpaşa Lisesi öğrencileride ikinciliği aldı.

11.05.2003/16.05.2003                                        

Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi

2002-2003 Öğretim Yılı Ev Aksesuarları ve  Vitray Sergisi

 

 

08.05.2003                                                           

Tiyatro Oyunu. Eyilik Vakfı katkılarıyla  Antalya Gösteri Sanatları Topluluğu tarafından hazırlanan  ‘Gökkuşağının Altında ‘  adlı çocuk oyunu Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Sahnesinde sunuldu. Sanat yönetmenliği Yalçın Çakmak tarafından yapılan oyun öğrenciler tarafından beğeniyle izlendi.

 

01.05.2003/10.05.2003                                        

Ressam Sn. Mediha Sözer Resim ve Vitray Sergisi

Ressam Sn. Mustafa Kaplan Suluboya Resim Sergisi Eyilik Vakfı tarafından organize edilen sergide ressam Sn. Mustafa Kaplan’ ın  suluboya olarak çalıştığı pek çoğu mevsimleri anlatan tabloları sergilenmektedir. Ayrıca ressam Sn. Mediha Sözer ‘in tablolarının yanı sıra  vitray eserlerde sanat severlerin beğenisine sunulmuştur.

26.04.2003                                                            

Konferans

Antalya Türk Ocakları tarafından Eyilik Vakfı katkılarıyla düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Akdeniz Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe katılmıştır.Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Bekir Kumbul katılarak dinleyicilerden  gelen sorulara yanıt vermiştir.

25.04.2003                                                           

Konferans

Eyilik Vakfı tarafından Anayasanın Kuruluşunun 41. Yıldönümü Kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize edilen konferansa konuşmacı olarak Eski Sakarya Milletvekili – T.B.M.M. Adalet Komisyonu Başkanı Sn. Dr. Nadir Latif İslam katılmıştır. Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını vakıf başkanı Sn. Sevinç Eyilik yapmıştır.

24.04.2003                                                            

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliği çerçevesinde Eyilik Vakfı  tarafından Devlet Opera ve Balesi katkısıyla  23 Nisan Çocuk Şenliği gerçekleştirildi.Etkinlik Eyilik Vakfı Kültür Merkezi sahnesinde sunuldu.23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında Antalya’nın çeşitli ilköğretim okullarından öğrencilere ait resimlerde Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Sergi Salonunda sergilendi.Etkinliğe katılan Antalya Valisi Sn. Alaaddin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Bekir  Kumbul ve İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Süleyman Akyüz  şenliğe gelen çocuklarla yakından ilgilendi.Ayrıca şenliğe Aşağıkaraman köyü çocuklarıda katıldı.

04.04.2003/20.04.2003                                         

Ressam Sn. Ayşe Coşangöz Resim Sergisi

Eyilik Vakfı tarafından Cineplex Kültür Merkezi Sergi Salonunda organize edilen sergide sanatçının yağlı boya eserleri sunulmaktadır.Bursa’ lı sanatçı eserlerinin pek çoğunda doğadan esinlenmiştir.

27.03.2003                                                           

Vivaldi Night

Eyilik Vakfı tarafından Antalya Devlet Opera ve Balesi katkılarıyla organize edilen   Burak Tüzün yönetimindeki Vivaldi Night gecesi Cineplex Kültür Merkezi Salonunda sahnelenmiştir.Haunesses Korosu ve solistleri elli kişilik orkestra ve yedi solistle konseri sunmuştur.Geceye yerli ve yabancı çok sayıda dinleyici katılmıştır.

20.03.2003/30.03.2003                                         

Ressam Sn. Reşat Başar Resim Sergisi 

Eyilik Vakfı tarafından organize edilen sergi Cineplex Kültür Merkezi Sergi Salonunda gerçekleştirildi.

14.03.2003                                                           

Panel

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Eyilik Vakfı ve Yerel Gündem 21 Kadın Meclisi tarafından organize edilmiştir.

08.03.2003                                                            

Panel

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Eyilik Vakfı tarafından organize edilen panel Cineplex Kültü Merkezi Konferans Salonunda düzenlendi.Panele konuşmacı olarak Sn. Ayseli Göksoy (eski milletvekili), Sn. Prof. Dr. Verdiyeva Zemfira Nadir Gizi (Azerbaycan Kadınlar Cemiyeti Bşk.), Sn. Prof. Dr. Berrin Ergin (İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi-Avukat), Sn. Dr. Sabiha Nevin İslam (İlesam-Araştırmacı), Sn. Tuna Köprülü (Monako Fahri Konsolosu-Gazeteci) ve Sn. Hasan Atlı (Basis Şirketler Grubu Yönt.Kurl.Bşk.) katılmıştır. Panel Cineplex Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.Panele konuşmacı olarak CHP Milletvekili Sn. Prof. Gaye  Erbatur  katılmıştır.

08-17.03.2003       

Ressam Sn. Celil Kemalov  Resim Atölyesi Kadın Sanatçıları Resim Sergisi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Eyilik Vakfı tarafından organize edilen sergide sanatçının peyzaj, natürmort ve

portre çalışmaları bulunmaktadır.Sergiye aynı zamanda sanatçının atölyesindeki kadın sanatçılarda katılmıştır. Nurhan Fındıkgürcan,

Leyla Kınalı, Tülay Birdoğan, Suna Salihoğlu, Ferhan Sümer, Meryem Safar, Arzu Topluışık, İclal Dağlı  ve Esin Bilbay sergiye katılan

sanatçılardır.

06-07.03.2003                                                      

Atatürk Resim Sergisi

Eyilik Vakfı katkılarıyla Cineplex Kültür Merkezi Sergi Salonunda düzenlenen organizasyonda ressam Sn. Ferruh Cankurt’ un resimleri sergilendi. 

06.03.2003/07.03.2003                                         

Sarı Zeybek İzletisi

Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 73. yıl kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde Eyilik Vakfı tarafından organize edilen Sarı Zeybek İzletisi Cineplex Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.Eyilik Vakfı katkılarıyla izletiye Antalya ilindeki çeşitli ilkokullardan 950 öğrenci ücretsiz olarak  katılmıştır.

25.02.2003                                                            

Tiyatro Oyunu

Eyilik Vakfı Cineplex Kültür Merkezi Sahnesinde sergilenen Can Şenliği Tiyatro Grubu tarafından hazırlanan Hikayeyi Muhabbet isimli çocuk oyunu iki seans halinde Antalya’ lı çocukların beğenisine sunulmuştur.

25.02.2003                                                           

Tiyatro Oyunu

Eyilik Vakfı Cineplex Kültür Merkezi Sahnesinde sergilenen ve Can Şenliği Tiyatro Grubu tarafından hazırlanan Mavi Kuş isimli çocuk oyunu iki seans halinde Antalya’ lı çocukların beğenisine  sunulmuştur.

21.02.2003/03.03.2003                                         

Ressam Sn. Cumhur Tandoğan Bugünü İzlerken

Heykeltıraş  Sn. Sadrettin Savaş  ‘Dünü Hatırlarken

Heykeltıraş  Sn. Berna Gebhard   Yarını Düşlerken

Eyilik Vakfı tarafından organize edilen ‘3 Buluşma’ isimli resim, seramik heykel ve metal heykel sergisi Cineplex Kültür Merkezi Art Galeride sergilenmektedir. Ressam Cumhur Tandoğan halen Antalya Devlet Opera ve Balesi bale sanatçısı olarak görev yapmakta olup klasik tarzda yağlı boya eserleri mevcuttur. Sn. Sadrettin Savaş eserlerinde lüle taşı, kil ve seramik  malzemelerden yararlanmıştır. Sergiye katılan son sanatçı Sn. Berna Gebhard ise metal heykellerini post modern tarzda çalışmıştır.

30.01.2003                                                           

Konser Aspendos Quarteti

Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Eyilik Vakfı ortak çalışması olan ‘Aspendos Quarteti ’ konseri Cineplex Kültür Merkezi Salonunda sahnelenmiştir. Konser 3 bölümden oluşmaktadır. İlki  ‘ W.A.Mozart – Divertimento ’ ,ikincisi  ‘ Ulvi Cemal Erkin- Yaylı Sazlar Quarteti ’ ve    ‘A.Borodin – No:2 Yaylı Sazlar Quarteti ’ dir.

24.01.2003/07.02.2003                                         

Ressam Sn. Berna Özbakır Resim Sergisi

Eyilik Vakfı tarafından organize edilen sergide sanatçının ağırlıklı olarak suluboya eserleri ve ipek saten üzerine peyzaj çalışmaları sunulmaktadır.

23.01.2003                                                            

Tiyatro Gösterimi

Gölge Sanat tarafından organize edilen tiyatro oyunu Eyilik Vakfı katkılarıyla Cineplex Kültür Merkezi Sahnesinde sergilenmiştir.

10.01.2003/17.01.2003                                         

Ressam Sn. Cihan Koçer Resim Sergisi

Eyilik Vakfı Cineplex Kültür Merkezi Art Galeride organize edilen sergide sanatçının suluboya,yağlı boya ve karakalem eserleri bulunmaktadır.

18.12.2002/30.12.2002                                         

Ressam Sn. Vahap Demirbaş Resim Sergisi

Eyilik Vakfı Cineplex Kültür Merkezi Art Galeride organize edilen sergide sanatçının suluboya tabloları sergilenmektedir. Sanatçı A.B.D Suluboya Ressamlar Birliği üyesidir. Eserlerinde Anadolu kültürü, çocuk oyunları, geleneksel düğünler ve eski evleri tema olarak işlemiştir.

14.12.2002                                                          

Ressam Sn. Feryal Taneri  Resim Sergisi

Eyilik Vakfı tarafından Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 68. Yıldönümü nedeniyle organize edilen Feryal Taneri sergisi Royal Resort Hotelde Türk Kadınlar Birliği Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi..

12.12.2002                            

Konferans

Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 68. Yıldönümü Kutlamaları ve Yeni Medeni Yasa konulu konferans Eyilik Vakfı

Cineplex Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sn.

Avk. Sema Kendirci katıldı. Türk Kadınlar Birliği Kemer Şube Başkanı Sn. Şule Kilit konferansta hazır bulundu. Konferansa katılan

kırsal kesim kadınlarına  Yeni Medeni Yasa Tasarısı hakkında bilgiler verildi ve sorular yanıtlandı.

20.11.2002                            

Tiyatro Gösterimi

Antalya Lisesi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu ve Eyilik Vakfının katkıda bulunduğu   ‘BOYACI ’  adlı tiyatro oyunu Eyilik Vakfı

Cineplex Kültür Merkezi Salonunda sergilendi.

 

19.11.2002            

Toplantı

Eyilik Vakfı tarafından organize edilen ‘Antalya İl Sanat Konseyi ’ oluşturulması konulu toplantı Antalya Valiliğinde  yapıldı. Antalya’nın

dünya kenti misyonuna erişebilmesi , sanatsal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapabilmesi için gereken konular tartışıldı.

 

18.10.2002/03.11.2002                                         

Ressam Sn. Feryal Taneri  Resim Sergisi

Eyilik Vakfı Cineplex Kültür Merkezi Art Galeride organize edilen sergide sanatçının eserlerinden kazanılacak gelir Konyaaltı Lions Kulübünün okuttuğu çocuklara burs vermek için kullanılacaktır. Sergide sanatçının yağlı boya ve sulu boya eserleri sergilenmektedir.

14.10.2002/20.10.2002                                         

Antalya Resim Festivali Ulusal Resim YarışmasıAntalya Büyükşehir Belediyesi tarafından T.C. Kültür Bakanlığı,  Altın Portakal Kültür Sanat Vakfı ve ANSAN (Antalya Sanatçılar Derneği) katkılarıyla düzenlenen organizasyon Eyilik Vakfı tarafından da desteklenmiştir. Yarışmanın konusu olarak  ‘ Kentsel Yaşam ve Sanatçı ’seçilmiştir. Yarışmada birinci, ikinci ve  üçüncülük ödüllerinin yanı sıra pek çok özel ödülde verilmiştir. Eyilik Vakfı Ödülüde bunlardan biridir. Festival kapsamında pek çok sergi, doğada resim çalışmaları ve duvar resim uygulamaları yer almıştır.Eyilik Vakfı ayrıca festivalin basın dünyasında duyurulmasına  katkı sağlamıştır.

11.10.2002            

Megahit 1.Akdeniz Uluslararası Müzik Yarışması

T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu Başkanlığı ve Kültür Bakanlığı katkılarıyla Eyilik Vakfı tarafından END Uluslararası

Yapım,Yayın, Reklamcılık ve Eğitim Hizmetleri San. Tic. A.Ş.  ile birlikte  organize edilen Megahit 1.Akdeniz Uluslararası Müzik

Yarışması Aspendos Antik Tiyatroda gerçekleştirilmiştir. Yarışma Uluslararası Müzik ve Kültür Festivalleri çerçevesinde FİDOF’ un

(Uluslararası Festivaller Birliği ) himayesinde yapılmıştır. Yarışma sunuculuğunu sanatçı Sn. Serhat Hacıpaşalıoğlu yaparken

yarışmaya amatör ve profesyonel pek çok yerli yabancı sanatçı katılmıştır. Birincilik ödülünü Sn. Dilek Sabancı ’nın takdim ettiği

geceye çok sayıda yerli ve yapancı konuk katılmıştır. Yarışma ayrıca Aspendos Antik Tiyatro’ nun tanıtımınada  katkı sağlamıştır

07.10.2002            

FİDOF  Uluslararası Müzik Festivali Federasyonu Onur Galası

Eyilik Vakfı tarafından organize edilen 1.Megahit Akdeniz Uluslararası Müzik Yarışması kapsamında gerçekleştirilen gecede FİDOF

son üç yıldır farklı ülkelerde düzenlediği  yarışmalarda ödül kazanan 10 sanatçıyı sahneye çıkardı. Bu sanatçıların adları :

Sn. Monica Anghel (Romanya), Sn. Ladin Roxas (Filipinler),Sn. Bathiya-Santhush  (Srılanka),Sn. Jimbo (İrlanda), Sn. Manana

(Azerbeycan), Sn. Anis Suraya (Malezya), Sn. Georgi Hrıstov (Bulgaristan), Sn. Fabrizio Faniello (Malta), Sn. Meltem Taşkıran

(Türkiye), Sn. Burak Uçkun (Türkiye)

 

02.10.2002/17.10.2002                         

Ressam Sn. Ömer Irmak Aycan Resim Sergisi

Eyilik Vakfı tarafından Cineplex Kültür Merkezi Sergi Salonunda  organize edilen sergi sanatçının 5. Kişisel sergisidir.

20.09.2002                            

Antalya Devlet Opera ve Balesi Çalışmaları

Eyilik Vakfı katkılarıyla Antalya Devlet Opera ve Balesi çalışmaları Cineplex Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirildi.

05.08.2002/08.08.2002                         

Ressam Sn. Vahap Demirbaş Resim Sergisi

Royal Resort Hotel Sergi Salonunda gerçekleştirilen sergi yoğun ilgiyle karşılandı.

01.08.2002/05.08.2002                         

Ressam Sn. Vahap Demirbaş Resim Sergisi

Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Cineplex Art Galeride organize edilen  sergide sanatçının suluboya eserleri sergilendi.

01.07.2002                            

İmza Günü Sn. İpek  Böler

Eyilik Vakfı katkılarıyla organize edilen imza gününün konuğu  Yazar İpek Böler’idi.

06.06.2002                            

Liseler Arası Şiir Günleri

Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenmişti

03.06.2002                            

Konferans  Sn. Aysim Altay

Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Konferans Salonunda organize edilen konferansa konuşmacı olarak ‘Davranış Bilimleri ’ üzerine eğitim

veren Sn Avsim Altay katılmıştır. 

02.06.2002            

Panel  ‘ İstanbul Teknik Üniversitesi Tanıtım Toplantısı ’

Eyilik Vakfı Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlendi.

02.06.2002/18.06.2002                                         

Ressam Sn. Celil Kemalov un Resim Sergisi

Özbek sanatçını sergisi Eyilik Vakfı Cineplex Kültür Merkezi Art Galeride organize edilmiştir. Sanatçı peyzaj, natürmort ve portre  çalışmalarıyla tanınmaktadır.

17.05.2002                                                           

Panel  ‘Özürlüler Yasa Tasarısı’

Panel Eyilik Vakfı ev sahipliğinde Cineplex  Kültür Merkezi   Konferans Salonunda düzenlendi.

03.05.2002                                                            

1.Akdeniz Liseler Arası Müzik Yarışması

Eyilik Vakfı tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi himayesinde ve END Prodüksiyon katkılarıyla organize edilen yarışma Cam Piramit’ de yapılmıştır. Yarışmaya Antalya ili ve çevresinden 12 okul iştirak etmiştir. Yarışmada  en iyi yorum, en iyi kız solist , en iyi erkek solist, en iyi orkestra,en iyi beste ve  en iyi sahne performansı dallarında ödül dağıtıldı. Jüri üyelerinin arasında Sn. Melih Kibar, Sn. Melis  Sökmen, Sn.Serhat Hacıpaşalıoğlu, Sn. Burcu Güneş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Bekir Kumbul ve  Sn. Prof. Dr. Engin Sansa gibi ünlü isimler bulunuyordu.Liselerin katıldığı bu yarışma okullar arasındaki dostluğu artırmak, öğrencilerin  müziğe ve sanata  ilgilerini teşvik etmek , boş zamanlarını faydalı uğraşlarla değerlendirmelerini sağlamak aynı zamanda yetenekli gençleri sanat dünyasıyla doğru şekilde buluşturmak adına yapılmıştır.Eyilik Vakfı bu yarışmayı her yıl tekrarlamak arzusundadır.

20.05.2002/03.06.2002         

Ressam Sn. Semra Yücel Resim Sergisi ” ( Patetik Esler )

Sergi Eyilik Vakfı  Cineplex Kültür Merkezi Art Galeride organize edilmiştir.Sergi açılışında  Atso Başkanı Menderes Türel ve Eytv

Genel Müdürü Mehmet Yöndem  Vakıf Başkanı Sevinç Eyilik ‘e eşlik ederken sanat severlerde yoğun ilgi göstermişdir.

23.04.2002

Sn. Suzan Uğurluçam’ ın  çocuklarının Resim Sergisi

Sergi Eyilik Vakfı Cineplex Kültür Merkezi Sergi Salonunda gerçekleştirildi.Sergi Sosyal Hizmetler İl Müdürü ve Vakıf Başkanı Sevinç Eyilik tarafından açıldı.

19.04.2002/06.05.2002                         

Ressam Sn. Ahmet Çelikbaş  “Resim Sergisi ”

Sergi Eyilik Vakfı  Cineplex Kültür Merkezi Art Galeride organize edilmiştir.

05.04.2002            

Toplantı

Eyilik Vakfı , Muratpaşa Belediyesi ve Orman Müdürlüğü ortak çalışmasıyla “ Yeşil Bir Antalya İçin Elele ” Projesinin öngörüşme

toplantısı yapıldı.

27.03.2002                            

Tiyatro Oyunu  “Şşştt RETÜK Duymasın ”

Antalya Sokak Çocuklarını Koruma Derneği Umutevi Tiyatrosu’nun hazırladığı tiyatro gösterisi Eyilik Vakfı desteği ile Cineplex  Kültür

Merkezinde  sahnelendi.

08.03.2002                            

Kadınlar Günü Etkinliği ( Sergi – İmza Günü )

Eyilik Vakfı tarafından “Kadınlar Günü” etkinlikleri çerçevesinde Cineplex Kültür Merkezi Art Galeride  Sn. Nadir Hüseyinov  Atölyesi

Kadın Sanatçıları  ‘ Resim Sergisi ’ ve Sn. Cemal Safi  ( Şair – Besteci ) ‘İmza Günü’ düzenlenmiştir.

28.01.2002/30.01.2002         

Belgesel Film Haftası Etkinliği ( Panel – Belgesel Gösterimi )

Eyilik Vakfı tarafından organize edilen  panele konuşmacı olarak  Sn. Mete Yıldızcı (ETV Prog.Koor) , Sn. Enis Rıza (Türkiye

Belgesel Sinemaları Birliği Başkanı) , Sn. Fikret Otyam ( Gazeteci-Fotoğraf Sanatçısı ) , Sn. Prof. Dr. Hikmet Seçim (Akdeniz

Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı) , Sn. Yrd. Doç. Mustafa Fadıl Sözen (Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar

Fakültesi Dekan Yardımcısı) , Sn. Mehmet Talay (Altın portakal Kültür Vakfı Danışmanı) , Sn. Muharrem Koç (Belgesel Yönetmeni –

Araştırmacı) ve Sn. Selçuk  Kızılkayak (Belgesel Yönetmeni – Fotoğraf Sanatçısı) katıldı.

07.01.2002/18.01.2002         

Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yar.Doç. Sn. Mehmet Boztaş Yağlı Boya Resim Sergisi

Sergi Eyilik Vakfı Cineplex Kültür Merkezi Sergi Salonunda gerçekleştirildi.Sanatçı sergide yağlı boya eserleriyle sanat severlerle

buluştu.

17.12.2001/04.12.2001         

Sn. Selçuk Kızılkayak (Yönetmen – Fotoğraf Sanatçısı) Fotoğraf Sergisi – Belgesel Gösterimi ve  Sn. Başbakan Bülent

Ecevitin Özel Kalem Müdürü Sn. Zeynel Yeşilay ( Fotoğraf Sanatçısı )  Fotoğraf  Sergisi

Eyilik Vakfı Cineplex Kültür Merkezinde organize edilen sergi Sn. Selçuk Kızılkayak ’ın yönetmenliğini yaptığı “ Şaşırtıcı Ülkeye

Yolculuk ve Çanakkale Bir Savaş Ardı Destanı” adlı belgesellerinin gösterimiyle  açıldı.Sergi sırasında sanat musikisi dinletisi

sunuldu.Dinletiye Sn. İlter Yeşilay (Şair) , Sn. Cemal Safi (Şair) , Sn. Yıldan Dirik (Ud) ve Sn. Haluk Derinöz (Kanun-Ney)  katıldı.

Sergi ve Belgesel Gösterimi 05.01.2002 /08.01.2002 tarihleri arasında Royal Resort Hotel’ de tekrarlandı

04.12.2001            

Vakfın Tüzel Kişilik ” kazanması

Eyilik Eğitim , Sanat , Kültür , Tanıtım ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı “ Tüzel Kişilik ” kazandı.

02.10.2001            

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Sn. Esma Civcirin Resim Sergisi

Sergi Eyilik Vakfı Art Galeride düzenlendi.

01.10.2001/01.11.2001

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Resim Sergisi

Sergi Eyilik Vakfı Art Galeri’de düzenlendi.Aynı zamanda Eyilik Vakfı Art Galeri’nin açılışıda gerçekleştirildi. Açılış kokteylinde Öğretim

Görevlisi Sn. Rauf Ulusoy ve Sn. Princesse Ninon müzik dinletisi sundu.İ